fbpx

Rozwój i bezpieczeństwo

WF w Liceum Banacha w Chorzowie to nie tylko „noga” i „siatka”.  Nasi uczniowie poznają wiele nowych dyscyplin sportowych, a zajęcia są organizowane również poza szkołą. Chorzów posiada bogatą bazę sportową i rekreacyjną, a sportowa infrastruktura miejska sprzyja codziennej aktywności fizycznej.
Pandemia mocno przypomniała nam o higienie cyfrowej. Planując zajęcia kładziemy duży nacisk na równowagę między czasem on-line, a aktywnością fizyczną. 
Nasi uczniowie dobrze znają pojęcie work-life balance. Biorą udział w spotkaniach ze specjalistami, którzy uczą ich technik relaksacji, uważności, skupienia i radzenia sobie ze stresem. W Liceum Banacha w Chorzowie zatrudniony jest także psycholog, który wspiera rozwój emocjonalny i kompetencje interpersonalne. 

Przestrzeń, w której chce się być

Liceum Banacha to miejsce tworzone wspólnie z uczniami, tak aby czyli się tu dobrze i bezpiecznie. 
Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań ergonomii miejsca pracy, by lekcje odbywały się w możliwie najlepszych warunkach. W planie lekcji jest jedna dłuższa przerwa w ciągu dnia, podczas której uczniowie mogą spokojnie zjeść posiłek. 

Umiejętność uczenia się

By osiągać dobre efekty w nauce, trzeba wiedzieć, jak się uczyć. Dla naszych uczniów organizujemy warsztaty skutecznego uczenia się, obejmujące m.in. techniki pamięciowe, techniki skutecznego wyszukiwania i selekcji informacji, notowania, ale także prezentowania wyników swoich prac i sztuki argumentowania. Te umiejętności pozostaną z uczniami Liceum Banacha w Chorzowie na całe życie.