Nowe media w praktyce

Liceum Banacha daje młodzieży przestrzeń do samodzielnego działania w social mediach. Uczniowie, pod opieką tutora prowadzącego warsztaty nabywają praktycznych umiejętności na bieżąco relacjonując wydarzenia z życia Liceum Banacha. Chorzów to miasto w sercu Metropolii, w którym nie brakuje wydarzeń kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych, dzięki czemu uczniom nie zabraknie tematów do tworzenia treści. Liczymy, że to właśnie wśród młodzieży z Liceum Banacha znajdziemy przyszłych „social media ninja”.

Uczniowie Liceum Banacha w Chorzowie wiedzę o nowych mediach zdobywają w praktyce:

• prowadząc profil szkoły na Facebooku i Instagramie, a także kanał na YouTube;
  • odpowiadając za komunikację w mediach społecznościowych związaną ze szkolnymi projektami;
  • transmitując szkolne wydarzenia;
  • przygotowując relacje wideo i zdjęciowe;
  • nagrywając podcasty w profesjonalnym studiu;
  • budując strony internetowe na platformie WordPress;
  • programując w języku Python;
  • współpracując z portalem informacyjnym Śląska Opinia;
  • tworząc audycje w internetowym Radiu Klang.