Grafika informacyjna dotycząca Dnia Otwartego w Liceum Banacha w Chorzowie 19 czerwca 2021 r.

Drogi Uczniu,

chcesz dowiedzieć się, jak będzie przebiegała nauka w Banachu?
zdobyć wiedzę na temat tworzenia treści cyfrowych?
dowiedzieć się więcej na temat skutecznej komunikacji?

Zapraszamy na Dzień Otwarty naszego Liceum, który odbędzie się 19 czerwca 2021, w godz. od 10.00 do 13.00.
Zgłoś się już dziś przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na dole strony.

Sztuka komunikacji

Indywidualne spotkania z naszymi tutorami – specjalistami od relacji międzyludzkich – pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę na temat skutecznej komunikacji oraz sprawdzić w praktyce swoje umiejętności. W Liceum Banacha stawiamy na rozwijanie Twoich kompetencji społecznych oraz uczymy, jak skutecznie wyrażać siebie i swoje emocje. W tym celu wykorzystujemy partnerskie rozmowy oraz cyfrowe gry dydaktyczne.

Czas trwania każdego ze spotkań w cyklu: ok. 10 minut

misja: uważna komunikacja

Naucz się słuchać własnego ciała. Zrelaksuj się i zadbaj o swój głos i relacje z innymi ludźmi.

Małgorzata Grzonka

misja: bariery komunikacyjne

Dowiedz się, jak rozwiązywać spory. Odwiedź escape room „Świat konfliktu” i spróbuj się z niego wydostać dzięki swoim umiejętnościom komunikacyjnym.

Beata Duda

misja: moja edukacja – drzewo życzeń

Podziel się swoimi życzeniami i marzeniami związanymi z dalszym rozwojem. Powiedz nam, jaka według Ciebie, powinna być fajna szkoła. Zostaw swój ślad na naszym „Drzewie życzeń”.

Marta Margiel

BanachTV – profesjonalne studio informacyjne

Profesjonalna ekipa studia informacyjnego BanachTV pomoże Ci nagrać wiadomości szkolne skąd chcesz – z wybranego miejsca na świecie, albo z Marsa, albo z kwadratowego świata  Minecraft. W naszym studiu wszystko jest możliwe. Zmontowany materiał filmowy, z Tobą w roli głównej, dostaniesz na pendrivie.
Dodatkowo będziesz mógł zobaczyć nasze produkcje filmowe.

Mateusz Kokot

Kamil Niesłony

Twój tutor

Wykład ekspercki dla Rodziców/Opiekunów:
Szkoła na nowo (w pięciu łatwych krokach)

Nowoczesne teorie uczenia i uczenia się jednoznacznie pokazują, jakie zasady sprawdzają się w dydaktyce szkolnej:
aktywna postawa uczniów, dobrowolność, samodzielność, demokratyczne zasady, łączenie doświadczeń, praca problemowa, podejście kreatywne.

Tymczasem w polskim systemie edukacji nadal dominuje najmniej efektywne podejście behawioralne, oparte na biernym przekazywaniu wiedzy w warunkach silnie zhierarchizowanych, gdzie nauczyciel „panuje” nad klasą, rozdzielając kary i nagrody.

O tym, jak i dlaczego warto uczyć skutecznie i nowocześnie opowie
dr hab. Magdalena Bąk, prof. UŚ – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Banacha w Chorzowie.

Wykład zostanie wygłoszony dwukrotnie – o godz. 11.00 i 12.00.

Formularz zgłoszeniowy

Administratorem podanych w powyższym formularzu danych osobowych jest organ prowadzący Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Chorzowie - Fundacja Rozwoju Edukacji SPATIA z siedzibą w Chorzowie (41-500) przy ul. Żołnierzy Września 73/6. Dane podane w formularzu kontaktowym przetwarzane będą, zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO) w celu udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie. Osoba wyrażająca zgodę na przetwarzanie danych osobowych ma prawo dostępu do treści przekazanych danych, ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administrator nie udostępnia ani nie przekazuje danych do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Dane będą przechowywane w czasie niezbędnym do zrealizowania celu, maksymalnie przez 1 rok. Dane nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanego celu.